Kommentaarid (8)

ET KÜLALISED EI NÄEKS PRUUTI LIIGA VARA

Peigmees pole ainus, kes näeb sel tähtsal päeval oma kaasat esimest korda kaunis pulmakleidis. See hetk, kui külalised heidavad esimese pilgu pruudile, on samuti vaieldamatult pulmapäeva põnevam osa. Pruudi liiga vara nägemine külalistele küll nn. „halba õnne“ ei too, kuid vähendab oluliselt „vau“ efekti tseremoonial ja seda küll ükski pruut ei soovi. Mida siis teha?

Foto: Mona Õispuu

1. Suhelge oma pulmameeskonnaga

Tehke koostööd enda pulmameeskonnaga (pulmakorraldaja ja/või pulmaisa, foto- ja videograaf, peokoht jne.), rääkige läbi enda ootused ja pulmapäeva plaan ning veenduge, et kõik on mõistnud teie soovi ning annavad oma panuse, et külalised pruuti enne tseremooniat ei näeks. 

2. Õige ajastus

Pulmas on õige ajastus väga oluline. Hoolikalt läbimõeldud ja toimiv ajakava on selle võtmeks. Pulmaisa (või pulmakorraldaja), koos kohapealse abiga, hoolitsevad selle eest, et ajakava kehtiks ning kõik jõuaksid sinna kuhu ja millal vaja. See annab pruudile võimaluse saabuda märkamatult või olla peidus seni kuni on aeg astuda altari ette. 

3. Valige nupukalt noorpaari sviidi asukoht.

Pruut peab end kusagil valmis seadma – hoolitsege, et see „kusagil“ oleks strateegiliselt kavala koha peal. Pruudisviit peaks olema avar ja hästi varustatud loomuliku valgusega, et nii pruut kui pruutneitsid saaksid end mugavalt valmis seada.
Kui sviit avaneb samas suunas peasissekäiguga või ruumi, mida külalised läbivad, võib abiks olla kardinate, sirmi vmt. kasutamine, et ka kogemata keegi pruuti ei näeks. Kui aga võimalik, valige ettevalmistusteks ruum, mis on tseremooniakohast eraldatud, kuid mitte liiga kaugel – hoone vastasküljel, erineval korrusel vmt.

Koos oma pruutneitsitega peokoha ligiduses olemine aitab ka vähendada enne tseremooniat tekkivat ärevust. Väike mullivein ei tee samuti paha :)

4. Transport

Mõnikord ei ole pruudil võimalik olla peopaigas kohal varem, et turvaliselt oma sviiti peituda. Kui pruudi transport sõidab otse tseremooniale, siis on kaval kasutada näiteks toonitud klaasidega autot või lihtsalt oodata enne väljumist, kui külalised on kõik juba tseremooniale kogunenud. 

5. Varja kleiti

Pulmakleit on üks oodatumaid detaile, nii et selle peitmine keebi või mantliga aitab samuti üllatust hoida. 

6. Ilupildid peokohas ja eemal

„Esimene pilk“ on mõeldud pruudi ja peigmehe vahel jagatud intiimseks hetkeks. Kui see toimub peopaigas kohapeal, on liigvara saabunud külalistel paraku võimalus vargsi piiluda.

Et paar enne tseremooniat varjatud oleks, on oluline fotograafiga arutleda strateegilise ajastuse ja asukohtade üle. Kui tseremooniapaiga ligiduses on mõni ruum, kus pruutpaar soovib pildistada, on mõtekas kõigepealt nende fotode eest hoolt kanda ja liikuda peale seda kaugemale, saabuvate külaliste silme alt eemale. Vahel soovivad fotograafid koos pruutpaariga hoopis väikese jalutuskäigu või sõidu ette võtta – see on veelgi ohutum viis, et  muretult pildistamist nautida.  

7. Tehke fotosessioonid varakult

Mõistlik oleks enne külaliste saabumist mitte liiga pikka aega planeerida pildistamisele. Parima ajastamise jaoks võiks sättimise ja pulmaeelsed pildid kavandada vähemalt tund enne kui külalised hakkavad saabuma. Samuti peab peale pildistamist jääma vaba aeg, et pruutpaar saaks enne tseremooniat rahulikult hinge tõmmata ning meiki ja soengut kohendada.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (8)
KkPYCIcJBbgV ZpsFubKcvaGBQS · 2. märts 2020
tzXSeZjnOgUMVp ZEIuHLTzQdaBD · 2. märts 2020
CrZEhutNFqbBg jbqOGwFXPpghvW · 7. aprill 2020
nERWmvMULt ODFlehMiVSA · 7. aprill 2020
pDEUwROhbgXz EhdoJeVgrfHylKF · 19. mai 2020
PCZvroeHTJ tHEKFjMpwQLPdgZ · 19. mai 2020
cJdKCiaskOWSFh VjhzWHBfIEeJOxd · 27. juuni 2020
PrGOZDCxaNHgLXv oThucsZSRpP · 27. juuni 2020